КУТНИК
КУТНИК СТАЛЕВИЙ ГОСТ 8509-93; 380-05; 535-05
Кутник – це виріб металопрокату, який використовується в багатьох галузях: у машинобудуванні, широко використовується даний вид металопрокату в будівництві для посилення монолітних конструкцій у висотних спорудах і будівлях різного призначення, перекриттів, і покриттів. Через невелику вагу і високу міцність його використовують всюди, де потрібно забезпечити високу жорсткість при невеликій загальній вазі конструкції. Класифікація куточків залежить від призначення, матеріалу, способу виготовлення, і форми готового виробу.
Спосіб виробництва:
-
гарячекатаний - заготовку прокочують через вали прокатного стану, і під тиском формується куточок потрібних розмірів і форми. Найчастіше всього він використовується для виготовлення різних металоконструкцій і з'єднань;
- гнутий - виготовляється з листа холоднокатаного або гарячекатаного металу на спеціальних верстатах, які гнуть форму куточка.
Гарячекатаний куточок має більш високу міцність і вагу у порівнянні з гнутим куточком.
Вид перетину:
-
рівнополочний куточок металевий - ширина полиці може варіюватися від 2 см і вище. Розмір куточка відповідає номеру куточка. (В міліметрах)
- нерівнополичний куточок металевий.
Клас точності:
-
буквою А позначається висока точність;
- В - звичайна точність.
Довжина:
-
мірної довжини - 4, 6, 9,12 метрів;
- кратної мірної довжини обмеженої в рамках мірної;
- немірної довжини.
Існує два види матеріалів, з яких виготовляється куточок:
-
куточок сталевий зі сталі звичайної якості;
- куточок сталевий зі сталі підвищеної міцності.